9.6.2012 KLV Ml. Boleslav (Inka - tř. mladých - V)

9.6.2012 Klubová výstava KCHBO v Ml. Boleslavi (Inka - tř. mladých - V bez pořadí)

Inka: Na klubovky našeho domovského klubu KCHBO jsme se obzvlášť těšily a zahraniční jména rozhodčích a sobotní rekordní účast ausíků slibovaly zajímavou podívanou a myslím, že nikdo nebyl zklamán. :)

V sobotu náš den nezačínal vůbec dobře, paničce se totiž povedlo zaspat a z pohodové ranní přípravy nás vytrhla až teta Nikola, když paničce po šesté hodině volala, kde jako jsme. :D Ona nic netušíc nařídila budík správně, nicméně si nevšimla, že se den předtím poněkud zastavily hodiny na jejím mobilu, když ho nechala půl dne totálně vybitý. A pak věřte technologiím. :D No naštěstí jsme měly dost velkou časovou rezervu, a tak nás panička rychle vyvenčila, naházela věci do auta a frčelo se. Dneska se divím tomu , že jsme v tom zmatku nic nezapomněly (třeba očkovák nebo dokonce mě, že :D). Cesta ubíhala rychle, a tak jsme po osmé hodině parkovaly na závodišti Krásná Louka v Mladé Boleslavi a v pohodě stíhaly přejímku, která beztak probíhala stylem "jeďte, nic po vás nechceme". :D Zaparkovaly jsme kousek od kruhu, šly se přivítat se známými, no a pak jsme ještě měly spoustu času na proběhnutí společně s Junem od tety Martinky. Tráva na závodišti byla ještě mokrá, a tak jsme se zpět ke kruhu vraceli mokří a oslintaní jako vždy. :) Posuzování začalo krátce po půl desáté. Paní rozhodčí s velkými zkušenostmi v chovu i rozhodcování ausíků z USA posuzovala veeeeelmi důkladně, pejsky i jejich páníčky proháněla po kruhu klidně několikrát, každého pejska si důkladně ohmatala, neobvykle dbala na přední končetiny, ale zároveň dávala opakovaně šanci těm, kterým se to zrovna napoprvé moc nepovedlo. Bohužel její důkladné posuzování se promítlo i do časového průběhu celé výstavy, která se tím hodně protáhla a trvala až do večera, takže panička kolem druhé hodiny zvedla telefon a volala celé rodině S.O.S., protože Růženka byla doma zavřená už moc dlouho a vypadalo, že se vrátíme hodně pozdě. Naštěstí se nás zželelo tetě Katce a Mílovi, kteří ji zajeli vyvětrat a kterým tímto mooooc děkujeme za pomoc, máte to u nás!!! Musím taky přiznat, že jsem asi nikdy nezažila rozhodčího, u kterého bych nedokázala předem odhadnout, který typ pejska se mu bude líbit a kdo vyhraje. No, všechno je poprvé a aspoň to bylo tak trochu vzrůšo. :D Nicméně výsledky někdy udivovaly nejen nás, ale co už, proti gustu...

My s Oriannkou jsme přišly na řadu až kolem půl druhé odpolední, kdy zrovna pařilo sluníčko. Naštěstí si naši skupinu 11 (!!!) fenek paní rozhodčí rozdělila na dvě, jinak bych v kruhu asi odpadla a panička taky. Nastupovaly jsme společně s Oriannkou do druhé poloviny, kdy už jsme byly obě dost unavené. Nakonec jsem ale skončila se skvělou známkou Výborná bez pořadí, což je, myslím, velký úspěch! A jaký byl můj posudek?

Correct head and ear set, full dentition scissor bite, good topline, angulation balanced front and rear, hocks are little long, nice straight front legs, side gait balanced and moderate, nice convergence front and rear, needs a little bit more neck, good color. V překladu: Korektní hlava a nasazení uší, kompletní nůžkový skus, dobrá hřbetní linie, vyvážené úhlední vepředu i vzadu, hlezna trochu delší, hezky rovné přední nohy, pohyb z boku vyvážený a přiměřený, hezká zbíhavost vepředu i vzadu, potřebuje trochu víc krku, dobrá barva.

Spokojenost byla veliká, protože v takové konkurenci jsme s paničkou v žádném případě výbornou nečekaly! Byl to prima den a i přes malou neshodu mezi tetou a paničkou (však my víme :)) a výsledek Oriannky, ke kterému jí i tak moc gratulujeme, jsme si to užily. Protože to byl hodně dlouhý den, hned po posuzování jsme se sbalily a vyrazily domů. Cestou jsme se stavily ještě pro zmrzku, která nám všem mooooc chutnala. :)