10.6.2012 Klubová výstava KCHBO v Ml. Boleslavi (Inka - tř. mladých - V4)

10.6.2012 Klubová výstava KCHBO v Ml. Boleslavi (Inka - tř. mladých - V4)

Inka: Na nedělní výstavu jsme s paničkou vyrážely samy, protože Oriannka neměla přihlášeno.

Po zkušenosti z předešlého dne jsme se pro jistotu domluvily s babičkou, která nám ochotně pohlídala Růženku a které tímto moc děkujeme! Na místo jsme tentokrát dorazily v osm hodin, hladce prošly přejímkou a zaparkovaly jako předešlý den rovnou u kruhu. Tam jsme s velkou radostí objevily Hermionku, kterou jsme poznaly v Plzni na krajské výstavě a společně s tetou Aničkou a Miluškou jsme tak strávily opět krásný den. Počasí vypadalo o něco hrozivěji a my se báli, že budeme v kruhu moknout. Naštěstí se naše obavy nenaplnily a pršet začalo po celém výstavním dni. Co pršet, doslova lilo jako z konve! :)

Ausíky tentokrát posuzoval pan Claus-Peter Fricke z Německa a jeho posuzování bylo naštěstí o dost rychlejší než u paní Karamalegos. Pan rozhodčí dbal na hezké zoubky a na pohyb a u něho jsme si už dokázali docela dobře tipnout, kdo se umístí na předních příčkách. My s paničkou jsme byly opět smířené s VD dopředu, předejdeme tak zklamání, kdyby se to náhodou tolik nepovedlo. Ve třídě mladých fenek nás bylo tentokrát osm, takže jsme zůstaly v jedné skupině. Čekání na posouzení jsme si opět krátily klábosením v kruhu a já jsem neúnavně předváděla panáčka, kterého se teď učím, abych vyloudila pamlsek. Nakonec pan rozhodčí vybral hladce první tři fenky a začal obcházet nás zbývající, aby zadal známku výborná 4. I když jsme v to ani nedoufaly, po hodně velkém a docela dlouhém rozhodování vybral mě s paničkou! Musím ale taky sebekriticky uznat, že kdyby tolik nedbal na zoubky, zřejmě bychom tuhle známku nedostaly...

A můj posudek zní: 11 monatige red merle Hündin mit feminine Gesamterscheinung, korrekten Scherengebiss, entsprechende Kopf, konte eine Idee kürzer im Vorgesicht sein, korrekte Hals und Rückenlinie, recht gute Brusttiefe, Winkelungen sollte noch etwas ausreifen, korrekt im Stand und in der Bewegung. Němčinou nás pan rozhodčí příliš nenadchl, ale naštěstí se našla dobrá duše v podobě Míši Halířové, které tímto děkujeme za překlad, který zní: 11měs.red merle fena celkově samičího vzhledu, korektní nůžkový skus, odpovídající hlava, mohla by mít kratší mordu, korektní krk a hřbetní linie, velmi dobrá hloubka hrudníku, úhlení by mělo ještě dozrát, korektní v postoji a v pohybu.

Po posouzení jsme se ještě odebraly společně s ausíma holkama na procházku a je z toho pár docela hezkých foteček. Moc rády jsme je znovu viděly! Holky pak odjely a my jsme se s paničkou vrátily zpět ke kruhu, kde jsme počkaly na závěrečné soutěže, protože panička pomáhala Martinovi a Martině Švecovým s předvedením Dráčka v chovatelských skupinách. Dráček byl moc hodný a s paničkou běžel docela hezky. Bylo z toho druhé místo. :) Pak už jsme sbalily věci a za vydatného deště utíkaly do auta a pádily pro Růženku. Na výstavě se nám moc líbilo a gratulujeme všem ke skvělým úspěchům!