Podzim je tu aneb velká aktuálka po létě :)

Inka: Vím, vím, panička je hrozná, příšerná, na zabití a mně trvalo neskutečně dlouho, než jsem ji dokopala k nějaké té aktuálce, ale nakonec je tady a bude dlouhá jak týden před výplatou :)

V sobotu 18.5.2013 jsme dopoledne vyrazily společně s tetou Nikolou a Oriannkou na buldočí sraz v Praze, kde se stala taková nemilá událost, o které se tady nebudeme rozepisovat. Po srazu jsme dovezly Růženku domů a vyrazily s paničkou na Kladno do psího parku. Zatímco jsme čekaly na ségru Denisu s malou mopsicí Angie, trénovala jsem tunely, zóny a frisbee a šlo mi to parádně. Na to, že se agi už nevěnujeme, jsem se snad dokonce i zlepšila! :)

V neděli 19.5. jsme s paničkou vyrazily na náš první závod v canicrossu. Jelikož to máme za rohem (závod se konal v Horním Bezděkovem), nemohly jsme si to nechat ujít. :) Trasa měla kolem 5km, ale terén byl dost náročný, každou chvilku nás čekal pěkný kopeček a k tomu bylo děsné vedro, takže pro nás to byl nejnáročnější běh, co jsme kdy zažily... Start se nám příliš nevydařil, panička pobíhala okolo a někoho hledala a podařilo se jí doběhnout s křížkem po funuse, takže jsme hned dostaly sprda a startovaly z posledního místa. :D A jak jsme začaly, tak jsme i skončily. :D Na trase nás doprovázely Verča s Nellinkou, které toho taky měly jak buchet, a tak jsme byly všechny šťastné, že jsme vůbec doběhly. Jo a taky se nám povedlo na trase ztratit. :D I tak jsme si to ale užily, v cíli na nás dokonce čekala vodní hasičská nádrž, takže já do ní hned hupsla. Pak jsme šly na jídlo, povídaly si se známými a s rodiči Verči, asistovaly jsme u dětských závodů a vůbec to byl prima den!

Ten týden jsme také byly dvakrát na frisbee, jednou na Oboře Hvězda a jednou na Kladně. Na Hvězdě jsme si poprvé zkusily dlouhé hody a kupodivu se celkem dařilo, tak máme na čem pracovat (kromě dalšího asi milionu věcí) a příští rok se snad podíváme i na ten quadruped. :)

24.5. jsme vyrazily na ovečky a už vám asi neřeknu, jak mi to šlo, protože si to prostě nepamatuju. Kdyby panička aktualizovala častěji, nemuselo se to stát. :) V sobotu 25.5. nás čekal seminář frisbee v Novém Strašecí s Markem a Pepou, bylo to moc fajn. Sešla se super parta lidí, poznaly jsme nové kamarády, naučily se zase nové věci. Hned v neděli jsme vyrazily na naše první závody K9 Discdog Distance do ZKO Nové Strašecí (tyhle závody jsou součástí DogShop ligy v dogfrisbee, a tak budeme v celkovém pořadí všech závodů za celý rok). Byly to parádní závody s komorní atmosférou, jídlo bylo super, myslím, že lepší místo na naši premiéru jsme si nemohly vybrat! V dogdartbee jsme nakonec skončily na 27. místě (z 34) a v mini distance na 20. (z 33). První kolo mini distance se nám moc povedlo (16,5 bodů), ale druhé jsme pohnojily (což se pak v budoucnu ukázalo, že to bude naše tradice :D).

Ve středu 29.5. panička vyrazila do kina na první film o dogfrisbee The invisible string, doslova řekla, že to byla bomba, tak asi dobrý. :)  No a 2.6. v neděli panička vyrazila na běžecké závody Neseď za pecí a běž!, tentokrát beze mě. Byl to závod na 5km, docela pršelo, takže domů dorazila promoklá a zmrzlá, ale atmosféra byla prima. Jen prý jsem tam chyběla jako tahoun. :)

O víkendu 8.-9.6. se konaly klubová a speciální výstava AUO a BO v Mladé Boleslavi a tam jsme nemohly chybět! Růženka si celý víkend válela šunky u babičky na gauči a my jsme byly v chatičce v místním moc fajn kempu společně s Martinkou a Junem. Měly jsme taky s sebou Oriannku, kterou v sobotu handlovala Šárka, v neděli pak už dorazila teta Nikola. V sobotu posuzovala anglická rozhodčí, milá starší paní. Ve třídě jsme byly jen tři fenky, takže prd konkurence. Já jsem docela spolupracovala, i když jsem se zase tvářila, jak když mě panička týrá. Holt výstavy nejsou nic pro mě. :) I tak jsem skončila druhá a poprvé a asi i naposledy jsem si domů vezla pohárek a titul res. CAC, no a taky moc hezký posudek. Večer se pak konal seminář o ausíkách, který vedla americká rozhodčí Nannette Newbury. Bylo to skvělý, takové semináře bychom tu měli mít častěji. Nannette byla moc milá, celou dobu měla skvělou náladu, vtipkovala a svou přednášku provázela fotografiemi. Bylo to opravdu poučné a panička byla nadšená. V neděli jsme byly opět jen tři ve třídě a posuzování už bylo mnohem přísnější. I proto nás vůbec nepřekvapilo, že jsem si odnesla VD2, a posudek vcelku ušel. :) A abych nezapomněla, přijela naše milá Bohunka s Kiki Dee, která si vyběhala BOBika!!! Ještě jednou jí tímto gratulujeme, i slzy dojetí se objevily. :)

O víkendu 15.-16.6. jsme s paničkou vyrazily na závody v dogfrisbee Petrovické DISKO (opět součástí ligy). Růženka zůstala zase u babičky a namísto ní jsme vzaly Bubáka. :) Celý víkend jsme přespávaly ve stanu a panička se moc nevyspala, protože já jí ležela na nohách a Bubu na hlavě. :D Taky jsem se definitivně naučila otevírat kennelku, takže jednou jsme s Bubu přiběhly k paničce na hřiště, když si byla zaházet, podruhé nás zase panička naháněla po kempu, já odpočívala na kennelce a Bubu šmejdila u ostatních ve stanech. :) Areál i jídlo byly super, nebylo co vytknout, kousek od hřiště pak byl malý rybníček, kam jsme se chodili svlažit, protože bylo dost velké vedro, panička měla pěkně spálená záda a teta Lenka se z toho léčila ještě 14dní. No a taky jsme na těchto závodech zaznamenaly první úspěch! Společně s paničkou jsme se umístily na krásném 2. místě v paralelním time trialu! Semi-distance a dogdartbee už byly jen takový doplněk, ani nevím, jak jsme skončily, ale dohledám to a doplním do tabulky mých výsledků. :)

O týden později nás čekaly další frisbee závody, tentokrát Marlenčiny distančky v Lysé nad Labem. Tak tak jsme stihly start a ještě jsme měly skvělé entrée, jelikož Růženka se rozhodla, že zdrhne dělat šaška před kotce ostatních psů, takže způsobila docela velký rozruch. Mně se pak povedlo přetrhnout obojek (už několikátý v pořadí), takže jsem se šla podívat na závody hodně z blízka, málem nás diskvalifikovali. :D Příště mě panička asi uváže na ocelové lano, jestli to takhle půjde dál, protože naše spotřeba obojků a vodítek šplhá poměrně vysoko. Výsledky opět doplním, až je najdu. :) Neděli jsem si pak užila s paničkou u babičky s dědou na zahradě. Grilovalo se a popíjelo do pozdních hodin, já si hrála s Bubu a neúnavně aportovala gumové prasátko.

Další středu mě pak čekal další trénink dogfrisbee. V pátek jsme vyrazily na chatu, hlídaly jsme Goliáše, a tak jsme ještě přibraly i Bubáka s Cherrynkou, celkem nás bylo pět psů. :) V sobotu jsme ostatní zanechaly na chatě a vyrazily s paničkou do Řeporyjí na místní cvičák, kde se konal neofiko závod dogfrisbee. Panička závodila se mnou a s Fráňou od Pavly jako vloni. No, co na to říct, panička je prostě tele. :D Nejdřív bylo dogdartbee, to se nám celkem vyvedlo a s Fráňou panička postoupila do finále. Se mnou už se tolik nedařilo, ani nevím, kolikáté jsme nakonec skončily, budu to muset někde vyhrabat. No a pak přišel time trial, který panička totálně pohnojila. :D Házelo se totiž na stejném plácku jako dogdartbee a ještě byl vidět terč, takže panička místo aby házela za lajnu, házela na terč, tudíž moc krátké hody a ještě si toho ani nevšimla, takže mi hodila dvakrát a běžela si se mnou pohrát, když na ní najednou Pavla s Ivetou křičely, že jsme ještě neskončily, že to bylo moc krátký. :D Takže znova a to už jsme daly. S Fráňou to bylo něco podobného. :D Panička už ale tentokrát věděla, že zase udělala botu, a tak s ním nikam neběžela, ale pokračovala v házení, a tak měli mnohem lepší čas. I tak ty moje časy ale nebyly k zahození, když chci, tak jsem hodně rychlá. :) No, příští rok se snad zadaří líp. Lenka s Ebbičkou se umístily na krásném druhém místě v dogdartbee, pokud si dobře pamatuju! Nakonec jsme všichni dostali pamlsky, pokecali a razili domů, my rovnou na chatu, kde jsme ještě vyrazily na procházku s ostatními pejsky (panička nás venčila na dvakrát, protože jinak by z nás asi zešedivěla).

První víkend v červenci byl prodloužený, a tak jsme jej strávily na chatě, tentokrát samy s paničkou. Panička si se mnou byla po delší době zaběhat, byla akorát obrovská bouřka a Růža se bála, tak jsme ji nechaly na chatě a šly s paničkou samy. Já jsem taková nebojsa, nic mě nerozhází a panička mě dokonce podezřívá, že se mi ta bouřka líbí. :) Domů jsme dorazily totálně durch, ale spokojené. Zbytek víkendu jsme strávily cvičením, frisbíčkem a procházkami.

Asi v polovině července panička musela pracovně odjet na dva dny, a tak jsem strávila pobyt u tety Nikoly (ještě jednou díky!) a Růženka u babičky. Hned v pátek 19.7. jsme odjely na chatu a zůstaly tam několik týdnů, až do poloviny srpna. Panička odtud jezdila do práce a my s Růženkou jsme si užívaly zahrady, sousedi nás pravidelně pouštěli ven a my jsme si tak mohly užívat volného pobíhání. Já se naučila chodit k sousedům, panička si už myslela, že mě snad adoptují. :) Moc si mě oblíbili, já se k nim chodila válet na gauč, hrát si s jejich fenkami a taky jsem se naučila hrát si s jejich synem Honzíkem. Kdo mě zná, moc dobře ví, jakou z toho má panička radost! Nejvíc mě baví, když si Honzík vezme stříkací pistolku a já mu z ní chytám vodu, to pak vydržím blbnout klidně dvě hodiny v kuse. :) Na chatě jsme strávily báječné chvíle, zažily jsme několik výletů do nedalekého zatopeného lomu, kde jsem se koupala s paničkou, tetou Dančou a Keyskou, taky jsme chodily na dlouhé procházky po lesích, chodily jsme k rybníku, na houby, zkrátka tohle léto se vydařilo báječně, bylo nádherné počasí a my jsme si tak vyzkoušely, jaké to je mít vlastní domeček a zahrádku a řeknu vám, už se těším, až budeme mít ten náš, jenom náš. :)

17.8. nás panička naložila a jelo se na agi a obedience tábor! Sice s námi panička mohla zůstat jen o víkendu, i tak si to ale moc užila. Já jsem pak zůstala na táboře s tetou Nikolou, která to snad se mnou přežila. :) Naučila jsem se spoustu věcí, poprvé si zkusila obrany (které mi moc šly), konečně jsem s tetou a s Evičkou pohla s aportíkem, no a týden utekl jako voda a v pátek se paničce povedlo dostat dovču, a tak přijela za námi, aby si s námi užila poslední den a taky táborové závody. Ty byly neskutečná sranda, kdo neviděl, nepochopí. :) Panička si vyběhala druhé místo s Oriannkou! Taky jsme si s paničkou zaběhaly agi a byly jsme moc pochválené, teda panička to pořád voře, jak může, ale já se hodně zlepšila, na to, že netrénujeme, tak paráda. :) Já jsem si celý týden mooooc užila a už se nemůžu dočkat příštího roku, až vyrazíme všechny spolu. A my ještě jednou děkujeme tetě Nikole, že se o mě starala a dělala zlou, já to potřebuju a panička si aspoň ode mě trochu odpočinula. :D Jo a Růženka si poprvé zkusila Skovou skočku a dala ji, takže až bude v pohodě s nožičkama a po kastraci, může směle začít trénovat na OBZ, snad se zadaří a tu její psycho povahu se nám podaří nějak zvládnout. :) V úterý před táborem začala hárat, a tak nás čeká pár týdnů bolavých nožiček a nošení do schodů. :( Hned po táboře v neděli jsme s babičkou vyrazily na houby. Já jsem celou dobu běhala na volno, nikam nezdrhala, sice jsem párkrát chytla stopu, ale rychle jsem se k paničce vracela, tak ze mě měla velkou radost.

Další víkend jsme strávily na chatě, jak jinak. Babička měla narozeniny, tak jsme to tam rovnou oslavili. Byl to vlastně náš poslední víkend na Bucku, který jsme tam strávily kompletně celý. Počasí se pomalu začalo kazit a jelikož není chata zateplená, musíme přitápět a je celkově dost chladno. Chatička nám ale bude chybět...

V sobotu 14.9. jsme vyrazily s tetou Nikolou a Oriannkou do Zbraslavi u Brna, Růženka s bolavýma nožkama raději zůstala u babičky a my přibraly Bubáka, aby toho babička neměla moc. Bubu celou noc spala s tetou Nikolou a prala se s ní o polštář, chudák teta. :D V sobotu jsme stihly už jen prochajdu do lesa, v neděli jsme pak vstávaly dost brzy, abychom stihly přejímku. Oriannka byla mooooc šikovná a mezi ausíky byla ve své kategorii první, takže ještě jednou velká gratulka! :) Pauzy jsme vyplňovaly procházkami po zdejším lesíku, já si taky zahrála frisbee a pocvičila poslušnost, příští rok se snad už na nějaké zkoušky taky vydáme. Jediné, co nás zamrzelo, bylo, že se Oriannce záhadným způsobem změnily body. Prostě v tabulce měla nižší, než které ukazovala rozhodčí při závodu. :((( I tak se celkově umístila tuším čtvrtá nebo pátá, takže je to naše velká šikulka a já jsem na svou ségru hrozně pyšná. :)

No a co dalšího jsme zažily? Pár tréninků poslušnosti a frisbee, na které teď máme víc času, jelikož nejezdíme ani po závodech, ani po intenzivkách nebo seminářích. Taky pár tréninků u oveček, kde se jednou daří, jindy je to zase učiněná katastrofa. Helča se snaží vymyslet, jak na mě, ale panička má někdy pocit, že jsem imunní vůči jakémukoliv výcviku. :D Až teď na poslední lekci jsem byla skvělá, snad se to konečně zlomí a já se někam posunu. Jsem pořád moc divoká, ale jakmile se trošku unavím, vypadá to už docela k světu. I v košáru to teď naposled vypadalo už dobře, takže ťuk ťuk ťuk, klepeme si na čelo, snad mi to takhle vydrží. Chystáme se teď jezdit alespoň jednou týdně, protože jakmile pár týdnů vynechám, začínáme prakticky zase od nuly. Snad nám ještě nějakou dobu vydrží počasí, abychom mohly natrénovat a příští rok třeba.. No, necháme se překvapit. :) Takže takhle jsme si žily posledních půl roku a naše aktuálka je u konce. Snad nám ta další nebude trvat stejně dlouho a my se brzy ozveme. :D Teď toho nebude moc co na práci, ještě si užijeme pár frisbíček, oveček a bude sněžit, tak si budeme muset najít nějakou zábavu, kterou vyplníme víkendy. Tak se necháme překvapit. :)