23.6.2014

A máme tu další aktuálku, nějak jdu do sebe. :) Červnový program nám bohužel narušilo Inky hárání, takže jsme musely oželet dvoje frisbee závody a zrovna v Petrovicích jsou pro mě jedny z nej, takže mě to opravdu mrzelo a taky podpořilo rozhodnutí, že Inka půjde na podzim na kastraci. Vzhledem k její povaze to tak bude lepší.

Pár dní poté, co začala Zloduška hárat, jsme vyrazily k tetě Nikole na trénink OB. No co budu povídat, Inka zřejmě někde po cestě potratila mozek, cvíčo stálo za prd, pořád by jen čmuchala, hrabala nebo vyváděla jiné kraviny, takže jsme to zase s tetou zabalily a šly jsme jen na prochajdu. Ale aspoň za aportek a čtverec musím Inku pochválit, ten jí šel hezky na to, že ho skoro netrénujeme.

V sobotu 7.6. jsme měly s tetou Klárou naplánovaný Prague Barefoot Run. Bohužel teta musela do práce, Inka hárala, takže byl na naši misi vyslán Honzik společně se Surďou. Akce to byla opravdu vydařená, atmosféra super, mně chvilku předtím volali z realitky, že se s největší pravděpodobností prodal můj byt, takže nálada byla o to lepší. Vypadá to, že se konečně blížím ke svému snu a moje chlupatice budou mít konečně nějakou tu „zahrádku“. :) Celý den bylo neskutečné vedro, Surďa byla hotová. Před závodem běhala po parku, nějaké děti jí tam házely míčky, pak musela prozkoumat registrační stánek, stánky s občerstvením. Docela se divím, že nikomu nic nešlohla. :D Závod jsme odchodili, protože Honzika bolela achillovka a měl puchýře jak kráva, Surďa už byla doslova vařená a přebíhala ze stínu do stínu, kde vždycky upadla a čekala, až ji doběhneme. Bylo to fajn strávené odpolko. Po závodě jsem zajela domů, kde na mě čekala Inka, vyrazily jsme na prochajdu a navečer jsme se vrátily za Surdičkou, seděli jsme všichni na zahradě, kecali, dali kafčo a moc si to užili.

V neděli 8.6. jsme vyrazily s Inkou na cvičák k Michalovi a bylo to super! Ince pauzy prospívají, takže na obranách si zlepšila zákus a byla moc šikovná, poslušnost jsme si odcvičily samy jako vždycky, využívám toho, že tam máme cizí psy a Inka šlapala jako hodinky, dokonce i odložení bylo docela hezké. Večer jsem pak strávila u táty, kde jsme opékali buřtíky.

V pátek 13.6. jsme s Inkou vyrazily k tetě Nikole. Šly jsme na prochajdu k rybníku a pak teta Inku zdornovala. Zlodušek si venku nějak hnula s nožkou a vůbec toho měla dost hnutého, navíc si ještě k tomu rozřízla polštářek na tlapce. Druhý den pokulhávala, tři dny měla klid od všech aktivit a teď už zase lítá jako kamzík.

Víkend 14.-15.6. byl ve znamení cvíča s pejskem neboli Dagiis. Založila ho kamarádka Danča Hrmová z Nového Strašecí a podle mě je to super nápad, jen na Kladně je dost málo lidí, kteří vůbec něco dělají se psem, natož aby dělali něco oni sami, takže to vypadá, že cvíčo zkusíme přesunout do Prahy. Kdyby to někoho zajímalo, tak odkaz je http://www.dagiis.cz/.

V pátek 20.6.2014 jsme po skoro roce zavítaly s Nikolou a Oriannkou k Helče na pasení. A byla jsem zase spokojená. Strašně ráda jsem Helču viděla, ale hlavně Zlodušek pásla docela hezky, když přestane dělat kraviny, jde jí to už moc hezky. Nakonec i ten košík jsme jí zase sundaly. No a Oriannka je prostě mooooc šikovná, co na to říct. Teta se furt podceňuje, ale měla by už konečně pochopit, že má jednoho z nejnadanějších psů u nás. cheeky

No a tento víkend jsme strávily v jižních Čechách v penzionu Na Celnici u Nových Hradů. Akce se konala pod vedením Michala ze ZKO Stochov. Sešlo se 18 lidí a 22 psů, na programu byly obrany, stopy a poslušnost, v sobotu večer jsem pak lidem ukázala, jak se cvičí pomocí klikru, no a i na to frisbee trochu došlo. Inka byla moc šikovná, poslušnost měla hezkou, i když by ji mohla mít lepší, ale tak beru to, že byla v cizím prostředí a ještě má mozeček plný hormonů. :D Kousek od nás se ubytovala Katka s Tinkou a s mamčou, které se na nás přijely podívat a já za nima byla na návštěvě u nich v penzionu. Ubytování a vůbec přístup penzionu Na Celnici asi komentovat ani nebudu, zase bych se rozčílila. Ale už dlouho jsem nezažila tak hnusný jídlo a ještě neochotnou obsluhu. Všechno byl problém, dělali z nás blbce, neměli jsme k dispozici vybavení, které jsme mít měli. Když o nás kuchař prohlásil nahlas v restauraci, že jsme banda debilů, došlo mi, že s jeho inteligencí asi nic nezmůžeme. Jedna věc ale jistá je, do penzionu už mě nikdy nikdo nedostane ani heverem. :) Jinak jsem ráda, že jsem víkend strávila s fajn lidma, které vídáme i na frisbee. Zlodušek ani moc unavená nebyla, jelikož hárala, tak se nemohla pohybovat mezi psy častěji, na druhou stranu já toho nelituju, protože sem tam došlo k šarvátkám, které se mi vůbec nelíbily. Lidi by mohli být víc ohleduplní a dávat trochu pozor... Já doufám, že příští rok Michal uspořádá nějaký víkendový speciál, to by nás opravdu lákalo. A jsem zvědavá, jestli dodrží svoje slovo a zkusí si něco pocvičit na klikr. cheeky

Jinak jsem začala učit Inku předávání disku s výskokem přímo mně do ruky a jde jí to skvěle, vlastně jak jsem s učením začala, tak jsem taky skončila, protože stačilo ukázat rukou, říct hop a Inka všechno hned pochopila. Občas je výhoda mít chytrýho psa. :D Ještě to předvést na závodech a jsem spokojená.

Na procházkách jsme začaly trochu víc trénovat poslušnost, protože na podzim se chystáme na naše první zkoušky, a to OB-Z. Zbývá nám doladit čtverec a všechno trochu víc potrénovat, taky odložení teď Inka fláká, a tak začínáme skoro od začátku. Ale jinak mi dělá radost, je znát, že jsme začaly trochu víc trénit, venku cvičí parádně, nemůžu jí nic vytknout. Ještě aby to předvedla taky někdy u tety nebo na těch zkouškách. :D