Letní aktuálka

26.8.2014 Léto je za námi

Dva a půl měsíce plné sluníčka a dovolenkování utekly jako voda a my jsme tu konečně s další aktuálkou. Za tu dobu se událo spoustu věcí. Postihla nás rodinná tragédie, která paničku vyřadila na pár týdnů úplně ze cvičení, na druhou stranu nás potkalo i pár věcí /lidí dobrých, byly jsme na super frisbee, obedience a agi táborech, stihly jsme prodat byt, vystěhovat ho a nastěhovat se do nového, panička do toho stihla změnit i práci a chlapa. :D A to by asi stačilo, co se změn týče. :)

5.7. jsme snad po roce vyrazily k Evičce do Lubníku na intenzivku agi. A byla parádní! Zlodušek se chovala vzorně, parkury běhala krásně, soustředila se a dokonce i čekala v odložení, toť u ní věc nevídaná. :) Celkově dost překvapila a mě na chvilku zase zamrzelo, že se tomu agi nevěnujeme o trochu víc. Ale jen na chvilku. :) Mezi agi jsme si střihly trochu obedience, Evička nám ukázala, jak dál trénovat čtverec a aportík.

Druhý týden v červenci jsme vyrazily konečně na tábor frisbee. Na tuhle akci jsem se těšila strašně dlouho. Vloni nám tábor nevyšel kvůli změně práce, a tak když jsem měnila práci letos znovu, pro jistotu jsem si to pojistila a volno na tábor jsem novému vedení oznámila jako hotovou věc předem, jinak jsem odmítala do práce nastoupit. A světě div se, bez řečí souhlasili a přijali mě. :D Tábor se konal dost nezvykle od neděle do pátku kvůli navazujícím závodům. Aspoň jsme ale měly víkend na aklimatizaci, protože BPD jsme se stejně jako vloni nezúčastnily. První dva dny nás pronásledovalo šílené vedro. Inka má chlupovej režim mírně rozhozen, a tak již tradičně v červenci má hřívu nejmohutnější ze všech měsíců. Vedrem teda trpěla slušně, druhý den jsme s holkama vyrazily k řece a tam strávily dvě hodinky plné plavání a koupání s hafanama. Třetí den se počasí obrátilo a začalo hustě pršet. A to nám vydrželo až do konce tábora, takže letos se to počasí opravdu „vyvedlo“. :) Co se týká házení, tak mám opravdu radost. Za ten týden jsme udělali všichni obrovský pokrok a já konečně začala na dálku házet trochu slušné a rovné hody. A pozor, jen díky Danče. :) Večery pak patřily vínku, grilování a kecání většinou (jak jinak) o frisbu. Jsem ráda, že jsem těch pár dní strávila hlavně s Dančou a Lenkou, bez nich by to nebylo ono. A s Márou jsme se teda nařehtali, že kromě bolavých rukou mě po tom týdnu bolela i bránice.

Zbytek července byl tak hektický, že jsme se nestihly ani rozkoukat, natož někam chodit. Byly jsme akorát na pár procházkách s tetama, u rodičů a u Růženky na návštěvách, jinak jsme ale jen balily věci, pořád je někam nosily, na konci měsíce to vše přestěhovaly (za velké pomoci Klárky a Honzika, ještě jednou děkujeme!) a zase vybalovaly. Tedy něco nemáme vybaleno a přestěhováno dodnes, ale jinak bydlíme bez problémů. No a kdeže to bydlíme? V selském stavení starém 400 let, které je citlivě zrekonstruováno a zařízeno stylovým nábytkem. A máme vlastní zahrádku, kterou si užíváme asi nejvíc. :)

V srpnu jsme byly na pár výletech, občas jsme zašly na procházku s tetou, jednou jsme byly u Oriannky a tety Nikoly vyzkoušet si jejich kolobku, kterou si chceme taky pořídit. Chudák kolobrnda hned zažila zatěžkávací zkoušku, když jsme se s Nikolou nějak nesladily, ona holkám dala povel, aby mě táhly, já ještě neměla ruku na řídítku, takže než se vymlátit, řídítka jsem pustila a holky nebohou kolobku táhly dobrých pár desítek metrů, než se nám je povedlo zastavit. Naštěstí se jí nic závažného nestalo, teta narovnala tu káblík, tu blatník a mohlo se jet dál. :D

No a třetí týden v srpnu jsme vyrazily na dlouho očekávaný obedience a agility tábor pod vedením naší báječné trenérky Evy Zichové, která se o nás společně s Aničkou starala zase tak příkladně, že jí snad nikdy nebudeme moct dostatečně poděkovat. Vyrazily jsme tentokrát v početné smečce, kde nás bylo doslova jak psů: já, Inka, Růženka a Surdička. :) S Evičkou jsme se ještě pár dní před táborem vsázely, jestli to psychicky vydržím a vrátím se domů celá. A vydržela! Tenhle rok máme nějaký prokletý, co se počasí týče, celý tábor bylo jak na apríla, chvilku pršelo, chvilku bylo krásně, my se pořád převlíkali, sušili, oblíkali a zase svlíkali. No a co čert nechtěl, do tábora jsme taky dotáhly nějakou virózu, nevíme, zda to byl psincák nebo ne, v každém případě začala Inka, pokračovala Růža, Surďa, Nero i MayBe. Ostatní zůstali naštěstí v pohodě. Pro nás to ale znamenalo dost nervů a každodenní dojíždění na místní veterinu. Z veta se vyklubal slizounek, co si mě hned chtěl brát domů. Koho mi to asi připomíná? :D No a jinak teda nejvíc perlila Růženka, protože během dvou nocí se jí podařilo zeblít všechny deky, spacák i karimatku. Šikulka. :D Jistě si dokážete představit, jak ty věci smrděly po návratu domů. :D Program byl letos podobný tomu loňskému, jen jsem vše měla denně zdvojené až ztrojené, takže jsem občas trošku nestíhala ani zaběhnout na hajzlík. :D Ale bylo to super a až na holek virózu jsem moc spokojená. Inka udělala pokroky jak blázen, hlavně v agi, chvilkama jsem koukala, že běhala moc hezky. Surďa byla takový naše překvápko, protože ač netrénuje, po pár dnech dávala s přehledem několik překážek za sebou a pokud jsem jí dobře ukazovala, všechno dělala bezchybně. Kdyby uměla zóny, slalom a houpajdu, mohla by z fleku na závody. I v poslušnosti se neztratila, i když dělala chybky, tak se moc snažila a stačilo jí párkrát odkliknout správné provedení a už to dělala dobře. Evička ji moc chválila a docela jsme z ní nemohli. :) No a Brůženka? Brůženka je prostě nejlepčejší! Ta překvapila, když jsme jí během pár minutek naklikali targetek a díky němu už i běhala do čtverce. Vůbec u té poslušnosti je moc zlatá. Jako vždycky vymýšlí kravinky a snaží se tak, až u toho občas padá nebo dělá otočky, ale zase je u toho táááák roztomilá. :) Škoda že teď nemáme příležitost spolu často trénovat, protože má na to jednou vyrazit na OB-Z. Tak třeba jednou…. No a na závěr musím opět poděkovat Evičce s Aničkou. Za to, jak to pěkně naplánovaly a zorganizovaly. Ostatním za super atmosféru. Tetě Nikole s Kačkou za fotky. Už se těšíme na další rok. :)

31.8. jsme vlastně po dvou měsících vyrazily s Inkou na cvičák. Tentokrát se přidali i Surdička s Klárkou a Honzikem, aby si zkusili obrany. Inka byla moc šikovná a překvapila mě hlavně u poslušnosti. Makala jako Švýcary! Dokonce i naše prokleté dlouhodobé odložení ve skupině zvládla moc pěkně. No a na obranách byla zase ve svém živlu, řekla bych, že se o dost zlepšila v zákusech, co jsem jí podělala, takže věřím, že se časem posuneme zase o kousek dál. A když jsme si na ostro vyzkoušely vysílačku, vystřelila jako dělová koule, takže v tomhle můžeme zase ztížit. Po tak dlouhé době jsem to čekala mnohem horší celkově a Zlodušek opět nezklamal. Proč by se jako mělo trénovat často, když to všechno dává levou zadní (a často i líp) i s pauzama. :D Jo a Surdička byla taky moc šikovná. Nikdo jsme to nečekal, ale obrany si vyloženě užívala! A my jsme po dlouhé době zase viděly Danču, elitu a jejich chlupáče. A nehorázně jsme zmokli, celý plac byl plný bahna, takže do Prahy jsme dorazili totálně promočení. :) Na příští trénink jsem si na Zloduška vymyslela specialitky v podobě rušivých elementů, nácvik poslušnosti ve skupině lidí i psů, kopání do míče a další nechuťárny, ze kterých určitě bude mít oči navrch hlavinky. :D

No a to je vlastně všechno… Pro nás to bylo bezva léto plné nových zážitků a mrzí mě, že je už za námi. Na druhou stranu Zloduška čeká její první zkouška OBZ (a to, jak to bude probíhat, se dočtete později, ale čeká vás jedno hodně velký překvápko :)) a tím pádem ji teď nemám doma častěji než kdy dřív, že si na to budu muset zvykat. Poslední dobou seká latinu, až se bojím, abych to nezakřikla, ale je prostě skvělá. No a doma mi samozřejmě chybí. Plánuju taky konečně pořídit kolobrndu, tak vám sem pak napíšeme, jak se nám s ní sportí. No a nakonec musím poděkovat tetě Nikole. Ty víš, za co. A nerozčiluj se, protože moc dobře víš, co tohle všechno pro mě znamená. A protože jsi hrozná a nenecháš si nic zaplatit, tak jsme pro tebe a Oriannku vymyslely supr čupr dárek, kvůli kterýmu lítám jak zběsilá, ale jestli vyjde, bude to bombička. Takže bez keců, jasný? cheeky A dost, další aktuálka zase bude nevím kdy, musíte si počkat, až se mi zase bude chtít... :D