11.6.2011 Českokamenická výstava psů 2011

Tak na tuhle výstavu jsem se těšila obzvlášť! Především je to výstava, kterou pořádá moc fajn holčina Jana Valatová, se kterou se panička poznala díky pejskům. No a taky tahle výstava je pořádaná pro dobrou věc. Výtěžek ze vstupného a ostatních příspěvků totiž půjde na opuštěné pejsky, takže pro nás je to povinnost se jí zúčastnit. :-)

 

Českokamenická výstava má oproti jiným výstavám trochu jiná pravidla. Mohou se jí zúčastnit pejsci s PP i bez PP a různí voříšci. Pejsci jsou pak rozděleni na štěňata, veterány, dvě skupiny voříšků a pak jednotlivé skupiny dle FCI. Pejsci i fenky se budou posuzovat dohromady, to bude ale sranda. :-) Více o pravidlech, výstavě a propozicích si můžete přečíst zde.

 

Přesně jak jsem předpokládala, výstavu jsem si mooooc užila. Především i proto, že jsem mohla celý víkend (!) spát s paničkou v posteli!! V penzionu, kde jsme byli ubytovaní, totiž vítali i psí kamarády, a tak jsem měla celou postel pro sebe. To bych ale nebyla já, abych nespala celou noc u paničky a netiskla se k ní. :-) Ještě že jsem pod sebou měla ručníky, protože jinak by paní uklízečku zřejmě klepla pepka...

Do Kamenice jsme dorazili už v pátek odpoledne. Aby byla sranda, panička přihlásila mě a k tomu ještě překecala tetu Katku s Mílou, aby jeli s námi i s Goliášem! Po večeři panička zavolala Janě. Vyrazili jsme pak všichni za ní a jejími přáteli na místní cvičák, kde jsem si znovu zkusila zaběhat agility. No teda zaběhat... :-D S přehledem běhám přes kladinu, slalom dávám taky bez problému a i do tunelu jsem se nechala po chvíli překecat. Ale ty překážky! Úplně každou podbíhám a zlobím se, když se mi panička směje. No nechápu proč?!

V sobotu vstáváme brzy, abychom stihli přejímku a veterinární kontrolu. Počasí nám přálo skoro celý den a ani drobný deštík po obědě nás neodradil. Ba naopak. Já jsem si nakonec s paničkou vyběhala krásné druhé místo v kategorii FCI skupina II. a Goliáš vyhrál třetí místo ve své kategorii a v kategorii chytání piškotů byl těsně čtvrtý! Fotky z výstavy najdete zde.

No a protože se nám pobyt v České Kamenici líbil, hodláme dorazit i příští rok a pobyt si prodlužujeme do neděle. :-) Původně jsme si naplánovali ještě nějaký ten výlet, ale protože hustě pršelo celý den, stavili jsme se po cestě jen ve Sloupu, kam kdysi panička jezdila jako malá se svou babičkou na dovču. Tam jsme zjistili, že na zříceninu hradu vedou tak strmé schody, že bychom se zřejmě všichni přizabili (Tedy především všichni diskutovali o mně. Nevím, proč to vždycky musejí svést na mě, když jsem v tom nevinně!). A tak jsme se otočili a doprovázeni stále vydatným deštěm, vyrazili jsme do stánku pro párek v rohlíku (mimochodem vynikající!) a honem domů, kde nás na stole čekal výborný domácí obídek.