Je buldok vhodný pro začátečníky?

Znovu a znovu opakuji, že nejsem žádný odborník. Mohu jen tady napsat, jaká je moje zkušenost s naší holkou. AB určitě není snadný pro chov. O tom jsem slyšela už spousty historek a přečetla hory informací.

Jedno, co ale vím určitě, je, že pokud budete svého buldoka milovat, bude i on milovat vás. A to je to hlavní. Já jsem zdárným důkazem, že i naprostý laik může doma buldoka mít. Konec konců každý jednou začínal. Takže směle do toho!

Každý by si měl ale především uvědomit, že buldok není pro každého. Milujete sport? Ano, i buldok může chodit na dogtrekking, na YouTube pak najdete videa, která ukazují buldoka na snowboardu, surfu nebo buldočí dogdancing či agility. Buldok miluje různé aktivity, hry i procházky. Jen se připravte, že vám nikdy neuběhne 30 km u kola ani s vámi nebude běhat na kolečkových bruslích. Je to prostě pohodový pejsek, který nezkazí žádnou srandu, ale velké sportovní výkony od něj nečekejte. Není nic smutnějšího, než když si lidé vybírají psy jen podle vzhledu. Když nekoukají na to, jaký daný pejsek je povahově a zda se hodí k té dané osobě nebo rodině. Důkazem jsou přeplněné útulky nebo nešťastní psi uvázaní u boudy na řetězu. Buldok k nim rozhodně nikdy nesmí patřit!

Proto pečlivě zvažte, než si svého psího kamaráda vyberete. Já jsem udělala tu nejlepší volbu na světě a nelituju jediné minuty strávené v buldočí přítomnosti. Vyberte si buldoka a odměnou vám budou veselé faldíky, klaunovské oči i houževnatá buldočí láska.