Medvídek, prasátko, Jake a Tlusťoch

Růženka je typ pejska, co u lidí budí rozporuplné pocity. Buldoka buď milujete, nebo nesnášíte. Tak to prostě je.

Popravdě přiznávám, že reakce lidí na buldoka mě někdy vytáčejí natolik, že jsem i sprostá... Běžně se mi třeba stává, že Růženku lidi komentují slovy: "hele, to je ale tlustej pes" nebo "podivej na to čuně, jak je vyžraný, ty lidi by ho neměli tolik krmit, to je týrání" a podobně. A tak přísahám, že jestli ještě někdy jednou zaslechnu reakce podobného charakteru, v nejlepším případě daného člověka oslovím ne příliš vybíravým a slušným způsobem. V tom horším případě začnu Růžu cvičit na obrany a to pak lidi uvidí, jak takový buldok dokáže rychle běhat. :-D Ba ne. Reakce tohoto typu mě spíš zamrzí. Chápu, že se někomu buldok nelíbí. Ale ať mi to nedává tak najevo a jde si svou cestou. Já taky nikomu nevyvracím psy typu uštěkanej smeták...

No a pak jsou lidé, kteří si Růženku zamilují. A těch je naštěstí taky dost, obzvlášť od té doby, co jsem začala chodit s pejskaři na společné akce a výlety. To pak slyším, jak je strašně roztomilá, jak je úžasná a tak. No a taky spousta lidí přišla na to, jak smutný pohled dokáže buldok mít. Takže z pravidelných výletů přijíždíme s narvaným pupkem piškotama (viď, Eliško? :-D). Preventivně už Růžence nedávám v tyhle dny snídani, aby měla na piškůtky místo. Ona to stejně většinou všechno zase vyblinká. :-)

Když se objevím s Růženkou ve společnosti, obvykle jí nikdo nemůže přijít na jméno. Přeci jen AB není zas až tak rozšířené plemeno, takže lidi většinou neví, kam ho strčit. Obvykle si ho pletou s buldočkem. Spousta lidí AB přirovnává k medvídkovi. Obzvlášť štěňátka AB tak vypadají a člověk pak má tendenci je neustále hladit, mačkat, pusinkovat je, šišlat na ně a prostě je rozmazlovat. Ne jinak to bylo i s naší Růženkou, je to náš rozmazleneček. Když byla malinká, lidi se na ni vrhali a šišlali nevyslovitelná jména. Bylo to krásné období, ale upřímně řečeno jsem ráda, že je za námi. Špatně se totiž vysvětlovalo, že cizí psi se nekrmí, neosahávají ani nemačkají bez předchozího souhlasu majitele.

Častou otázkou člověka, který nezná AB, je, zda buldok chrochtá. Přátelé, zklamu vás. Buldok opravdu nechrochtá! Jen chrápe, prdí a strašně krká. :-)

Buldoka proslavil seriál Jake a Tlusťoch. Kdo nepozná přímo plemeno buldoka, většinou zařve: "hele, koukej, to je Jake a Tlusťoch"! :-) I těmto lidem jsem vděčná. Protože aspoň vědí, co to je za pejska a že opravdu má vypadat tak, jak vypadá. Že má opravdu mít takovou postavu (samozřejmě krásnou :-), jakou má, a že ty faldíky k němu opravdu patří.

No a na závěr jedná zábavná historka, která se stala v srpnu 2010, když jsme s rodinkou a pejskama vyrazili na dovolenou ke Kroměříži na ranč do Kostelan. Pejsci tam byli středem pozornosti a my si to náramně užili. Jednoho večera jsme popíjeli v baru a okolo šla maminka s malým klučíkem za ruku. Klučík se zarazil u našeho stolu, udiveně se podíval na Růženku, vztáhl k ní prstík a zazpíval: chro chro chro. Na to jeho maminka zůstala zcela nad věcí, pohladila ho po hlavě a povídá: "Ale to není prasátko, Honzíku, to je přece pejsééééék". :-D